Le Galion - Eau Noble - vzorek
Parfém Eau Noble se vrací po 50 letech v redesignu svého původního flakonu. Ten opět navrhl Pierre Dinand, ale vůně se tentokrát chopil parfumér Rodrigo Flores-Roux. Stvořil svěží nadčasovou vůni, která probouzí nové myšlenky, je mladistvá a energická přesto si zachovává špetku formálnosti a elegance. Eau Noble je oslavou současnosti, nezapírá však svou minulost a vzhlíží k světlé budoucnosti.
vzorek
Kategorie: | Vzorky parfémů |
---|
Hlava: rebarbora, rezeda, krvavý pomeranč, masticha
Srdce: indický zázvor, santalové dřevo, egyptská pelargónie, jehličí
Základ: atlaské cedrové dřevo, pačuli, cypřiš, labdanum
Parfumér: Rodrigo Flores-Roux (Givaudan) „Když jsem se znovu vrátil k Eau Noble, chtěl jsem zachytit energii a výbuch života, které skutečně definují začátek 70. let. Vlna intenzivních, moderních dřevitých tónů odráží pohyb, posun vpřed. Abych tyto tóny zdůraznil, pokusil jsem se vytvořit elektrický, fluorescenční „Technicolor“ akord jahod a rebarbory. Pačuli, cedrové dřevo a cypřiš nabízejí hloubku a eleganci, zatímco mastichová pryskyřice, borovice a labdanum adekvátně evokují smyslnost doby.“
Časová osa: Na počátku 70. let se svět měnil, oslavovala se kontrakultura, parfémy se staly dostupnějšími. Závan čerstvého vzduchu přešel přes Francii a do parfumerie. Tradiční formálnost uvolnila místo mladistvé energii, zatímco zastaralé buržoazní myšlenky byly svrženy mladými studenty toužícími po svobodě.
Eau Noble přijímá tyto dva způsoby myšlení. Samotné jméno představuje prestižní dědictví, zatímco unisex vůně ohlašuje světlou budoucnost. Odvážné dědictví.
V roce 1972, s osvobozením tradičních hodnot, se změnily postoje a ženy si Eau Noble vypůjčily od mužů, což z ní učinilo vůni, kterou lze volně sdílet mezi pohlavími. O padesát let později navrhl parfumér Rodrigo Flores-Roux, který má k Le Galion blízký vztah, čistou čichovou kompozici zdůrazňující dřevitý, abstraktní dominantní akord s energizujícími zelenými tóny a jemným gurmánským nádechem.
V roce 2022 je Eau Noble zpět, stejně současná, moderní a smíšená jako vždy.
Flakón znovu navržený Pierrem Dinandem: Když Nicolas Chabot oslovil Pierra Dinanda, jednoho z nejlepších návrhářů flakónů v parfumérii, pro spolupráci na novém Eau Noble zjistil, že to byl právě Pierre, který vytvořil láhev z roku 1972 pro Paula Vachera. Rozhodli se tedy obnovit spolupráci, která začala o 50 let dříve.
Nový design je moderní, vytříbený a elegantní a zůstává věrný ikonickému fasetovanému sklu domu Le Gallion, které je charakteristické již od roku 1930.
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Francouzský parfemářský dům Le Galion byl založen v roce 1930 princem Muratem, který byl potomkem Joachima Murata, švagra Napoleona I. Název Le Galion je inspirován majestátností námořních lodí, které v člověku vyvolávají pocity svobody a úniku.
Po pěti letech existence této firmy, koupil firmu talentovaný parfumér Paul Vacher, který v tomto oboru nebyl žádným nováčkem. Již dříve pracoval v několika známých parfemářských domech, kde vytvářel nové, velmi úspěšné vůně. V roce 1936 vytváří vůni Sortilége, která okamžitě zaznamenává pozitivní ohlas. Tento parfém obsahoval více než 80 přírodních esencí a stal se jedním z klenotů Le Galion. Paul Vacher se stal známou ikonou, jedním z největších mistrů svého oboru, spolupracoval například i s módním domem Dior a vytvořil pro něj vůni s názvem Miss Dior. Po smrti Paula Vachera byla v roce 1980 firma prodána americké společnosti, která ovšem nedokázala pokračovat v jeho odkazu a díky špatnému řízení se firma hroutí. O více než 30 let později se firma Le Galion vrací zpět a zažívá skutečně znovuzrození. Jsou zpátky originální, výjimečné a rafinované vůně, které jsou symbolem opravdového luxusu.
V Le Galion se do dnešní doby zachoval odkaz Paula Vachera a jeho snahy o dokonalost při použití těch nejkvalitnějších surovin při výrobě parfémů. Proces výroby si zachoval tradiční postupy. Veškeré suroviny jsou zpracovávány ručně, s maximální péčí, v souladu se zvyky a v zájmu zachování a zlepšení stavu všech jejich čichových vlastností.
Rafinované a elegantní flakónky jsou výsledkem spolupráce s tehdejšími designéry a umělci, kterými byli například Julien Viard a později také Serge Mansau. Jejich práce představuje elegantní a nadčasový design, který vychází z čistých geometrických tvarů a stylu Art Deco. Víčko je vyráběno z černého bakelitu, který byl v třicátých letech velmi populární, a dokonale kontrastuje s broušeným skleněným flakónkem.